Menu
Váš Košík

Konštrukcia Dverí

Co Tvorí Konštrukciu Interiérových Dverí?

Konštrukcia dverí sa delí na 2 typy: dosková alebo rámová.

Dosková konštrukcia dverí:

Obvodový rám je z masívneho dreva. Vo vnútri tohto rámu sa nachádza výplň podľa požiadavky zákazníka (štandard alebo drevotrieska). Na povrchu sa nachádza HDF doska z finálnou povrchovou úpravou: Fólia, RAL nástrek, Laminát CPL. Dverný rám zo spodu dverí sa dá v prípade potreby skracovať zo spodnej časti (keď objednávate len dvere a máte zvýšenú podlahu napr. kvôli plavajúcej podlahe alebo dlažbe). U každého výrobcu to je inak a vieme Vám poradiť telefonicky.

V prípade, že chcete mať pri tejto konštrukcii aj sklennú alebo doskovú výplň, vyreže sa do plochy najprv otvor, vloží sa výplň a tá sa uchytí z obidvoch strán dverného krídla zasklievacími alebo výplňovými lištami.

Výplň Dverí:

Rámová konštrukcia dverí:

pri rámovej konštrukcií dverí sa každá jednotlivá časť dverí (jednotlivý rám) najprv ošetrí finálnou povrchovou úpravou a potom sa všetky spolu pevne zlisujú naraz aj zo sklom alebo výplňou. Výhodou tohto riešenia je plná MDF výplň alebo masívne drevo a teda podstane lepšia stabilita krídla a taktiež aj zvuková izolácia. Dvere v tomto prevední sú tažké hmotnosť cca 35kg pri 80 dverách. V neposlednom rade je dôležitý aj dizajn kde pri tomto riešení niesú zaklievacie lišty. Toto riešenie je vhodné aj ako variant zo sklom pri posuvných dverách do puzdra pri hrúbke múru 100mm.

Typy rámov:

Systém spojenia: